Thursday, 15 September 2011

Knižní tipy (1)

Napadlo mě, že Vám pokaždé na začátku měsíce (nyní trochu se zpožděním) budu dávat tipy na knihy, které mě zaujaly, ať už teď nebo v minulosti. Nevím, jaké jste čtenářky nebo nejste, proto na září doporučuji tyto tři knihy. Nechci vás zbytečně zatěžovat obsahem, který najdete na internetu, spíše jen krátké shrnutí..

1) Bílá masajka - Corinne Hofmannová
Skutečný příběh bělošky, která se zamilovala do Masaje a vzdala se svého života ve Švýcarsku, aby mohla žít s ním. Počáteční romantika ale vyprchá a přemění se ve strach a stres. Jsou ještě další dva díly, které mám zarezervované v knihovně a moc se na těším. Poutavý příběh je v tomto vydání doplněn i fotografiemi.


2) Dítě číslo 44 - Tom Rob Smith
Kriminální příběh, opět podle skutečné události, nabírá z vcelku poklidného začátku pěkné obrátky a má nečekaný konec! Jedna z nejlepších knih, co jsme kdy četla - a to přitom nemám ráda detektivky nebo příběhy s kriminální zápletkou.

3) Pan Kaplan má třídu rád - Leo Rosten
Milá knížečka s nízkým počtem stránek, u které se zasmějete a pobavíte. Inteligentní humor založený na hříčkách našeho jazyka (musím se velmi obdivovat panu překladateli, že vlastně musel vymyslel úplně novou knihu).

Příjemné počtení! :)

7 comments:

 1. Na Kaplana jsem byla kdysi v divadle:) Ale knížka musí být bezva:)
  No jo, krajku, ale nevím, jestli černou nebo krémovou... :D
  A moc děkuju :*

  ReplyDelete
 2. O bílé masajce jsem toho slyšela až až, ale já prostě nemám čtecí náladu. Doma mám dve knihy od Coelha plus asi dalších 5 autorek a nejak se nemuzu premluvit se zacist.... Kaplan by mohl byt taky dobry, pripiruju si ho na svuj seznam :)))

  ReplyDelete
 3. Už si musím najít čas na čtení!

  ReplyDelete
 4. No ono se to nezdá, ale už hubnu měsíc, a myslím, že to je tak 3 a půl kila dola, tak to není zas tak rychle, myslím, že je to docela fér :D Prej postavička kyne :D kecko jedna, beztak máš krásnou postavičku :)))

  jé vidiš to, to se mi hodí, vždycky nemůžu vymyslet co si v knihovně přečtu a potom sáhnu po nějaké kravině v hezkým obalu :D to mi připomíná, že bych tam už brzy měla vrátit knížky nebo mi přijde pokuta :D ta dvojka mě celkem zajímá, díky za typ :))))

  ReplyDelete
 5. Milá slečno L.,
  napřed Ti chci pochválit Tvůj blog, který se pořád a pořád zlepšuje a aktuálně vypadá naprosto dokonale! Mám radost - skvělá práce! ;-)
  První knížku jsem četla, druhou si díky Tvému tipu určitě přečtu a třetí knížku miluju. Dokonce jsem byla před časem na divadelní hře Pan Kaplan má třídu rád s Oldou Víznerem - fantastická záležitost - úžasná muzika a vtipné provedení!
  Měj se moc príma. Vivi

  ReplyDelete
 6. Bílá masajka se mi velmi líbila :) Četla jsem i další díly a ještě mi zbývá film...

  ReplyDelete

Děkuji za Vaše komentáře - moc potěší!